Prvenstvo BiH (M)

Borac slavio na Grbavici, Široki nastavio sa sjajnim partijama

U dvorani Goran Čengić na Grbavici derbi susret osmog kola Prvenstva BiH za košarkaše odigrale su ekipe Sparsa i Borca, a gosti su slavili pobjedu rezultatom 79:81. Početak utakmice je donio veoma izjednačenu košarku na obje strane parketa, pa je rezultat bio 18:18. Gosti iz Banje Luke su bolje igrali u drugom periodu pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 35:44. Ipak Sparsi su odigrali nevjerovatnu treću četvrtinu utakmice u kojoj su slavili sa 26:10 (61:54), domaći su imali prednost sve do posljednje minute utakmice, kada su gosti napravili preokret i na kraju slavili sa rezultatom 79:81. Borac su do pobjede vodili Amsal Delalić sa 19 poena i Jan Rebec sa 18 poena, sa druge strane najefikasniji su bili Luka Majstorović sa 43 poena i devet skokova i Filip Jović sa 14 poena i osam skokova. Borac je nastavio svoj sjajni niz pobjede te su na skoru od 8-0, dok Sparsi ovim porazom imaju omjer 4-4.

U okviru osmog kola Prvenstva BiH za košarkaše ekipa Širokog je na svom terenu savladala Zrinjski rezultatom 98:69. Od samog početka Široki je bio bolja ekipa, uspjeli su nametnuti svoj ritam i nastaviti sa sjajnim partijama koje pružaju u posljednje vrijeme, slavili su na kraju ubjedljivo protiv Zrinjskog rezultatom 98:69. Domaće su do pobjede predvodili Dominik Vujanović sa 16 poena i Mile Čović sa 14 poena, dok su se kod Zrinjskog istakli Orhan Špago sa 14 poena i Filip Božić sa 13 poena. Ovo je za Široki bila osma pobjeda u isto toliko mečeva, dok je Zrinjski na omjeru 0-8.

(FOTO: Dragana Stjepanović)