Međunarodna takmičenja

ABA Liga: Igokea poenima u posljednjim sekundama došla do pobjede nad Borcem

Igokea je ostvarila tijesnu pobjedu od 91:89 protiv Borca iz Čačka u prvom kolu ABA lige.

Nakon što je bh. tim okončao prvo poluvrijeme sa vodstom od 47:42, gosti su odlično odigrali treću četvrtinu u kojoj su postigli čak 31 poen.

Iako su Čačani imali i dvocifrenu prednost u Laktašima, Igokea je upravo preko Starksa i Tanaskovića, koji je odlično koristio svoje minute u posljednjem periodu, vratila egal i potpunu neizvjesnost.

U rezultatskoj klackalici u posljednjih par minuta Borac je bio taj koji morao da stiže dva ili tri poena prednosti, uspjevao je i da pređe u vodstvo petom trojkom odličnog Huntera Halea, ali Igokea se i dalje pitala o konačnom ishodu.

Za pravu dramu pobrinuo se Lautaro Lopez odličnom solo akcijom i polaganjem za 89:89 na samo 11 sekundi prije kraja. Trener Igokee Dragan Bajić je zatim zatražio minut odmor pred odlučujući napad.

Nije to išlo potpuno tečno, loptu je uzeo James Robinson, a onda tri sekunde prije kraja pogodio sa distance za 91:89 i pobjedu jer Haleov pokušaj sa pola terena nije bio ni blizu obruča.

Robinson i Starks sa po 15, zatim Ilić i Waller sa po 13 poena bili su najefikasniji kod Igokee, dok su Hale i Todorović postigli po 17 poena za Borac.