Međunarodna takmičenja

ABA Liga: Igokea izgubila na gostovanju kod FMP-a

Igokea je bila favorit u drugom kolu ABA lige protiv FMP-a, međutim bosanskohercegovački predstavnik poražen je u Beogradu rezultatom 89:81.

FMP je otvorio utakmicu serijom od 5:0, a u prvoj dionici u jednom trenutku imali su i dvocifrenu prednost, no u drugi period ušli su sa šest poena prednosti, da bi na odmor otišli sa prednošću većom još za dva poena (46:38).

Igokea je u trećoj četvrtini uspjela “spustiti” zaostatak na četiri poena, ali domaći su se opet odlijepili. U posljednjih deset minuta gosti su se uspjeli nekoliko puta primaći, no nisu imali snage ugroziti FMP, koji je na kraju slavio sa 89:81.

FMP su do pobjede vodili Nerandžić i Radonjić sa po 18 poena, dok je Jones dodao 13 uz devet asistencija i sedam skokova. U redovima bh. predstavnika Waller je bio najefikasniji sa 14 poena, četiri skoka i tri asistencije. Pratio ga je Jošilo sa 12 poena, pet skokova i četiri asistencije.