Connect with us

Međunarodna takmičenja

ABA 2 Liga: Borac nanio težak poraz Širokom, Spars odlično počeo sezonu

Nova sezona Druge ABA lige počela je okršajem bosanskohercegovačkih predstavnika, a u prvom kolu, u sklopu turnira na Zlatiboru, Borac je nanio težak poraz Širokom rezultatom 94:69.

Rezultat je bio u egalu tokom prve dionice koja je pripala Širokom rezultatom 22:21. Širokobriježani su imali još kratko prednost u drugom periodu, a onda je Borac preokrenuo i do kraja nije ispuštao prednost.

Već na odmor Banjalučani su otišli sa dvocifrenom prednošću (34:47). U nastavku utakmice prednost Borca je samo rasla, a najviše je iznosila 27 poena, da bi susret na kraju završen rezultatom 94:69.

Borac je do pobjede vodio Amerikanac Baldwin sa 18 poena, šest asistencija i tri skoka, a Gavrić ga je pratio sa 15 poena i skokom. Dobre partije pružili su i Knežević sa 13 i Janković sa 11 poena. U poraženoj ekipi Ivanov je imao skor od 15 poena, četiti skoka i dvije asistencije, a Božić je dodao 11 poena.

Sparsi su odlično počeli sezonu u Drugoj ABA ligi i u prvom kolu, u okviru turnira koji se igra na Zlatiboru, savladali su Osijek rezultatom 82:74

U prvoj dionici rezultat je bio u egalu i vodstvo se smjenjivalo, a u drugom periodu Sparsi su u jednom trenutku uspjeli otići na +9, ali su na odmor otišli sa prednošću od sedam poena (45:38).

Osijek je uspio doći do izjednačenja u trećoj četvrtini, ali sarajevski klub je u nastavku odigrao sjajno i sa 12 poena prednosti ušao u posljednjih deset minuta (66:54). Spars ni u jednom trenutku nije dozvolio hrvatskom klubu da ga ugrozi i na kraju je slavio sa82:74 .

U redovima Sparsa istakli su se Lakić sa 20 poena, sedam skokova i tri asistencije, kao i Vrbica sa 19 poena, sedam asistencija i pet skokova. Kod Osijeka Grušanović je ubacio 18 poena, a pratio ga je Anyiarbany sa 15 poena, osam skokova i šest asistencija.

(Foto: ABA/Dragana Stjepanović)