Poraz juniorki od Litvanije

Juniorke Bosne i Hercegovine nisu uspjele da u posljednjem meču na EP A divizije koje se održava u Sarajevu savladaju Litvaniju i tako ostanu u A diviziji.

Naše djevojke su odigrale jako lošu prvu četvrtinu. Kao da ih je imperativ pobjede za opstanak u A diviziji, i to pred domaćim navijačima, okovao, te se to i odrazilo na rezultatu, koji je nakon prvih 10 minuta iznosio +12 u korist Litvanki, 12:24.

Ipak, u preostalom dijelu meča sve je to bilo jako povoljno po našu reprezentaciju, sve do finiša. Malo po malo, prednost Litvanki smo topili, a na odmor se otišlo pri rezultatu 29:34 za gošće.

U 3/4 malo bolje ulaze Litvanke, odlaze na +7, te imaju 33:40, ali onda kreće fantastična serija naših košarkašica od 13:0, te jako brzo dolazimo do +6, 46:40. Ipak, Litavanke uzvraćaju serijom 10:2, pa pred posljednju dionicu meča imamo zaostatak od dva poena, 48:50.

U četvrtom periodu Litavnke su održavale prednost, išla je ona i do pet poena, da bi se mi ponovo vratili u vodstvo 58:57.

Odbili su i taj napad Litvanke, otišle na +6, naše košarkašice su se kratko vratile na -1, 63:64, ali nije bilo snage za potpuni povratak, pa Litvanke slave pobjedu kojom naša reprezentacija gubi svoje mjesto u A diviziji i naredne godine će igrati u B diviziji.

BIH – LITVANIJA 63:69 (12:24, 17:10, 19:16, 15:19)

BiH: Kešeljević 15, Mitrić 11, Nikšić 4, Radulović, Zubac 19, I.Babić 7, D. Babić, Božić, Kovačević 7, Peljto, Selimović, Šipka

LITVANIJA: Cižauskaite 10, Miknaite 18, Sinickaite 8, Švegždaite 1, Zdanevičiute 9, Janionyte Jankauskaite, Mickute, Oficerovaite, Paliulyte 2, Savostaite 7, Visockaite 14