Orlovi i Play Off u finalu Prvenstva BiH za košarkašice

Košarkašice Orlova i Play Offa igrat će finale za titulu prvakinja Bosne i Hercegovine. Obje ekipe su večeras ostvarile pobjede u revanš susretima polufinala play-offa.

Aktuelne šampionke, igračice Orlova, slavile su pobjedu nad Lavovima u Brčkom od 50:65, najviše zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu. Pobjednički sastav predvodila je Vladinka Erak s double-double učinkom od 20 poena i 10 skokova, najefikasnije kod Lavova bile su Mirela Halilović i Milica Đokić (po 13 poena).

Play Off se itekako namučio u gostima kod ekipe RMU Banovići, što je iznenađujuće s obzirom na ubjedljivu pobjedu u prvom meču.

Susret je okončan nakon velike drame i produžetka, u kojem je ključnu ulogu odigrala Jamie Cherry. U samom finišu dodatnih pet minuta Amerikanka je vezala dva puta po dva uspješno realizovana slobodna bacanja, za konačnu pobjedu od 91:93 za sarajevski tim.

Kod Play Offa najefikasnije su bile Samantha Roscoe (29 poena), Josipa Silov (17), Nikolina Džebo i pomenuta Cherry (po 13), dok su strijelce Banovića predvodile Dajana Ibrić (21) i Milica Dragičević (17).

Prva utakmica finala Prvenstva BiH za košarkašice između Orlova i Play Offa igra se u srijedu. Prvak će biti ekipa koja ostvari tri pobjede u seriji.