Nova pobjeda juniora – BiH bolja od Litvanije

<p>Mu&scaron;ka juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je drugi, veliki trijumf na Eurobasketu. Na&scaron;i momci danas su u drugoj utakmici C grupe Evropskog prvenstva u Turskoj savladali favorizovanu selekciju Litvanije rezultatom 79:70.<br /><br />Otvorili su na&scaron;i reprezentativci dobro utakmicu. U&scaron;li su u meč dosta ozbiljnije i agresivnije, pa su tokom čitave prve dionice imali blagu prednost.<br /><br />Nastavili su u istom ritmu Zmajevi i u drugoj četvrtini. Igrali su agresivno u defanzivi, bili dominantni u skoku u ovom periodu, dok su se u napadu nizali&nbsp; poeni Muse, Zovka, Čerkezovića i ekipe. Već u 15. minutu izabranici Josipa Pandže imali su maksimalnih plus 16 u svoju korist – 33:17.<br /><br />Ipak, iskusni protivnik nije se predavao i pokazao je za&scaron;to važi za jednog od glavnih favorita na ovom prvenstvu. Zaigrali su dosta bolje i smanjili visoko vođstvo na&scaron;e reprezentacije. Na poluvrijeme se oti&scaron;lo pri rezultatu 38:32 na Bosnu i Hercegovinu.<br /><br />Litvanci su već na startu drugog poluvremena dali do znanja da u ovom periodu žele prelomiti utakmicu u svoju korist. Igrali su agresivno, prednost na&scaron;eg tima se polako topila, da bi protivnik prvi put pre&scaron;ao u vođstvo u 28. minutu – 48:47. <br /><br />Do kraja treće četvrtine igralo se u egalu, a onda na scenu ponovo stupaju na&scaron;i momci. Ogromna želja, znanje i kvalitet do&scaron;li su do izražaja. Zmajevi su ginuli na parketu i prelomili meč za konačni trijumf.<br /><br />Bh. juniore sutra očekuje posljednja utakmica u grupnoj fazi takmičenja protiv selekcije Latvije od 18.45 časova po na&scaron;em vremenu.<br /><br />Dečki, sve čestitke!<br /><br /><br /><strong>LITVANIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 70:79 (15:19, 17:19, 20:16, 18:25)</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Marić 9, Talić 19, Bojović, Nikolić, Gegić 13, Čerkezović 6, Čampara 1, Musa 17, Antunović 5, Zovko 9, Kobić.<br /><br /><em>Foto: www.fiba.com</em><br />&nbsp;</p>