Connect with us

Juniori

Odigrano posljednje kolo Lige mladih – poznati svi učesnici završnog turnira u Sarajevu

Juniori Čelika izborili su plasman na završni turnir Lige mladih. Zeničani su sinoć u odlučujućoj utakmici posljednjeg, 18. kola savladali direktnog konkurenta Zvornik Basket sa 91:86 i tako se našli među četiri najbolje juniorske ekipe u državi.

Plasman na final four Lige mladih sinoć su izborili i kadeti Abecede, koji su savladali Budućnost sa 77:62.

Posljednje, 18. kolo koje je odigrano juče, donijelo je dosta zanimljivih utakmica i najavilo uzbudljivu borbu za naslov prvaka Bosne i Hercegovine u svim kategorijama.

Igokea je u derbiju kola savladala Sparse u Sarajevu, dok su juniori Koša lako izašli na kraj sa Turbinom.

Juniorke Livna slavile su u Trebinju, a Mladi Krajišnik je zabilježio uvjerljiv trijumf nad Jedinstvom.

U konkurenciji kadeta, Rookye je regularni dio sezone okončano pobjedom u Zenici, dok su Sparsi na domaćem terenu slavili nad WBS Basketbal.

Kada su pitanju dame, kadetkinje Trebinja su pobjedom nad Livnom osigurale plasman na završni turnir, a Konjic se pobjedom nad Željezničarom oprostio od ove sezone Lige mladih.

Sjajnu utakmicu odigrali su juče pioniri Sparsa i Čelinca u sarajevskoj Skenderiji, a slavili su gosti nakon produžetka.

Danas i sutra odigraće se šest zaostalih utakmica, nakon kojih će biti poznati svi parovi polufinala.

Učesnici final foura Lige mladih, koji će se u petak i subotu odigrati u sarajevskoj Skenderiji, su već poznati i to su: Igokea, OKK Spars Ziraat Bank, Koš, OKK Čelik (juniori), Čelik, Mladi Krajišnik, Livno, Jedinstvo BH Telecom (juniorke), OKK Spars Ziraat Bank, Rookye, Abeceda, Budućnost (kadeti), Mladi Krajišnik Feniks, Livno, Kengur, Trebinje 03 (kadetkinje), OKK Spars Ziraat Bank, Čelinac, Budućnost i OKK Leotar (pioniri).

Rezultati posljednjeg kola Lige mladih
Juniori
Koš – Turbina 123:67, OKK Spars Ziraat Bank – Igokea 57:72, OKK Sloboda – OKK Borac 77:70, Zrinjski – OKK Leotar 91:64, OKK Čelik – Zvornik Basket 91:86.

Juniorke
Rama – Željezničar 71:57, Trebinje 03 – Livno 61:76, Mladi Krajišnik – Jedinstvo BH Telecom 67:30, Orlovi – Play off Ultra 40:38. Slobodna je ekipa Čelika.

Kadeti
OKK Sloboda – Rookye 82:98, OKK Spars Ziraat Bank – WBS Basketball 91:69, Abeceda – Budućnost 77:62, Kengur – Swisllion Leotar 58:65, Konjic – Gen 62:60.

Kadetkinje
Trebinje 03 – Livno 79:61, Konjic – Željezničar 85:72, Posušje – BH Start 51:25, Lider – Kengur 38:59. Slobodna je ekipa Mladi Krajišnik Feniks.

Pioniri
OKK Sloboda – Mladost 53:60, Lions – OKK Leotar 87:106, Abeceda – Budućnost 67:59, OKK Spars Ziraat Bank – Čelinac 64:65, Konjic – Koš 75:73.

Click to comment

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Sponzor lige

DRUŠTVENE MREŽE

Prvenstvo BiH

Više u Juniori

No Images found.