Košarkašice Orlova savladale Lavove, Play Off ostvario ubjedljivu pobjedu nad Banovićima

U dvorani Obilićevo u Banjoj Luci odigran je prvi meč polufinala play-offa Prvenstva BiH u košarci za žene, a domaći Orlovi su slavili protiv Lavova. Utakmica je okončana rezultatom 79:66 i Orlovi su poveli sa 1:0 u polufinalnoj seriji, koja se igra na dvije pobjede. Vladinka Erak je bila prvo ime susreta s 23 poena, 14 skokova i 4 ukradene lopte, dok je odlična bila i Nataša Šobot sa 17 ubačaja, 7 skokova i 6 asistencija. Kod Lavova je s 15 poena najbolja bila Milica Đokić, 12 je dodala Mirela Halilović, a po 10 su ubacile Valentin Došić i Tamara Šarenac.

Košarkašice Play Offa ostvarile su ubjedljivu pobjedu protiv ekipe RMU Banovići u prvom susretu polufinala play-offa Prvenstva BiH. Domaći sastav dominirao je na parketu Skenderije od samog početka. Već u četvrtoj minuti izabranice trenera Armina Šećerovića imale su osjetnu prednost od 15:4, da bi na poluvremenu vodile sa 49:32. Sličan scenario se vrtio i u drugom dijelu utakmice, sarajevska ekipa je konstantno podizala razliku. U 25. minuti na semaforu je stajalo 67:35 i tada je postalo jasno kako će se susret okončati. Na kraju je meč zaključen rezultatom 103:58. U pobjedničkoj ekipi blistala je Josipa Silov sa double-double učinkom od 19 poena i 12 skokova, pratile su je Samantha Roscoe (14 poena), Nikolina Džebo i Azra Alispahić (po 12). Kod gošći su se istakle Ajla Ikanović (13) i Dajana Ibrić (12).

(Foto: scsport.ba)