Connect with us

Reprezentacija

Juniori Bosne i Hercegovine zauzeli 12. mjesto na Evropkom prvenstvu u Rumuniji

Košarkaši Bosne i Hercegovine porazom su završili nastup na Evropskom prvenstvu u rumunskoj Oradei. U utakmici za 11. mjesto poraženi smo od selekcije Islanda rezultatom 80:72.

Reprezentacija Islanda bolje je otvorila susret i nakon prvih deset minuta igre, imali su prednost od deset poena, rezultat je glasio 23:13. Drugi period su naši košarkaši riješili u svoju korist rezultatom 26:21, za pet poena zaostatka na poluvremenu. Rezultat je glasio 44:39 u korist Islanda.

Treći period naš tim je odigrao najbolje u ovom susretu i riješio ga u svoju korist rezultatom 23:15 te tako sa tri poena prednosti ulazimo u posljednjih deset minuta susreta (62:59). Posljednju četvrtinu su naši košarkaši odigrali slabo i dozvolili da selekcija Islanda napravi preokret i dođe do pobjede rezultatom 80:72.

Alexandersson je sa 24 postignuta poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu. Kod naših košarkaša najefikasniji je bio Topolović sa 23 poena, dok je Maran postigao 15.

Ovim porazom naš tim je završio takmičenje na 12 mjestu.