REGIONALNA TAKMIČENJA

Igokea stigla do prve pobjede u regionalnoj ligi

Rezultatom 79:71, košarkaši Igokee su savladali Zadar u okviru šestog kola regionalne ABA lige.

Bila je ovo posebna noć za Igokeu, jer se na čelo kluba vratio Dragan Bajić, koji je večeras otpočeo svoj četvrti mandat na klupi ekipe iz Aleksandrovca.

A Igokea koja je dosad doživjela pet poraza u ABA ligi večeras je jako dobro odgovorila izazovu, te je uspjela pobijediti utakmicu.

Domaći su već u prvoj četvrtini poveli sa 23:12, a gosti su odigrali fenomalnu drugu četvrtinu i uspjeli se gotovo u potpunosti vratiti u utakmicu. Rezultat je na poluvremenu glasio 36:35 za Igokeu.

Igokei je pripala i treća četvrtina koju je okončala rezultatom 56:53, mada je kroz određen period ovog dijela igre i gostujući tim imao čak pet poena prednosti. Ipak, do kraja Igokea više nije ispuštala vodstvo i slavila je sa konačnih 79:71.

Keenan Cortez Evans je zabilježio 17 poena za domaće, dodavši tome tri skoka i pet asistencija. Kariniauskas je zabilježio 13 poena, tri skoka i pet asistencija.

Kod gostiju je ubjedljivo najbolji bio Byron Allen sa 24 poena, šest skokova i asistencijom.