Igokea rutinski nadigrala Budućnost, Borac na Pecari savladao Široki

Košarkaši Igokee poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji play-offa Prvenstva BiH protiv Budućnosti savladavši ih na domaćem parketu u Laktašima sa ubjedljiviih 94:74. Aktuelnog prvaka BiH je predvodio Nikola Marić sa 21 ubačajem (šut 7/9 iz igre), četiri skoka i dvije blokade. Po 14 poena su ubacili njegovi saigrači Haris Delalić i Bryant Crawford, dok se kod gostiju iz Bijeljine istakao fenomenalni Milivoje Božović sa 27 poena, a ubacio je pet trojki iz šest pokušaja! Naredni meč serije igra se u Bijeljini, a ukoliko Igokea slavi, plasirat će se u veliko finale.

Košarkaši Borca iz Banjaluke su u dvorani Pecara savladali domaći Široki rezultatom 89:81. Bio je to prvi meč polufinalne serije Prvenstva BiH, Banjalučani su poveli sa 1:0 i imat će priliku da pred svojim navijačima završi posao i plasira se u veliko finale. Bolje je u utakmicu ušao Široki i tokom prve dionice je imao i dvocifrenu prednost (21:10). Međutim, Borac pravi seriju 8-0 u finišu prvog perioda i potpuno hvata priključak u ovom meču. Kroz drugu četvrtinu gledali smo igru koš za koš i rezultatski egal, te se na odmor otišlo s prednošću Širokog od 48:43. Borac potom dodatno topi prednost domaćina, te je bilo jasno da ćemo gledati dramu u završnici. Na ulasku u posljednje dvije minute ušlo se s prednošću Borca od 82:80, a u narednom napadu igrači Širokog gube loptu. Potom Langović pogađa i Borac ide na +4 na ulasku u posljednji minut (84:80). Izgubili su loptu domaći i u narednom napadu i tu je bio kraj. Završeno je pobjedom Borca rezultatom 89:81. Upravo je pomenuti Langović i bio glavni junak Borca, pošto je postigao 21 poen i uhvatio 8 skokova. Dobar partiju pružio je i Amsal Delalić sa 16 postignutih poena. Kod Širokog je s 23 poena najbolji bio Duje Brala, a 19 je ubacio Daishon Knight.

(FOTO: jabuka.tv)