Connect with us

Reprezentacija

Igokea prekinula seriju poraza – Zadar pao u Aleksandrovcu

<p>Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine prekinuli su seriju od četiri uzastopna poraza u ABA ligi. Ko&scaron;arka&scaron;i Igokee danas su u neizvijesnoj zavr&scaron;nici savladali ekipu Zadra rezultatom 78:77 u utakmici 21. kola regionalne lige.<br /><br />Izabranici Dragana Bajića dobro su otvorili meč. Kontrolisali su igru tokom čitavog prvog poluvremena i na pauzu oti&scaron;li sa zalihom od osam poena prednosti – 42:34.<br /><br />Ipak, gosti iz Zadra nisu se predavali. Zaigrali su dosta bolje u trećoj četvrtini, smanjili prednost domaćih, pa se u&scaron;lo u izuzetno zanimljivu zavr&scaron;nicu. <br /><br />Igokea do trijumfa stiže u posljednjim sekundama meča, a dva boda timu iz Aleksandrovca obezbijedio je Blaž Mahković, koji je bio precizan sa linije slobodnih bacanja.<br /><br />Igokea trenutno zauzima &scaron;estu poziciju na tabeli ABA lige sa skorom od deset pobjeda i 11 poraza, a u narednom kolu gostuje u Sremskoj Mitrovici ekipi Mega Lexa.<br /><br /><strong>IGOKEA – ZADAR&nbsp; 78:77 (24:19, 18:15, 17:22, 19:21)</strong><br /><br /><strong>IGOKEA:</strong> Pa&scaron;ajlić 8, Mićović 19, Talić, &Scaron;ibalić 3, Robinson 18, Pe&scaron;aković, Milo&scaron;ević 15, Albijanić 4, Radivojević 5, Mahković 6, Rikić.<br /><br /><em>Foto: www.aba-liga.com</em></p>