Fantastična partija u četvrtom periodu nedovoljna za pobjedu

<p><span style="font-size:11.0pt">Mu&scaron;ka seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je započela drugi krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Zmajevi su u prvom kolu poraženi od selekcije Finske rezultatom 85:81.<br />
<br />
Nakon prvog poluvremena na&scaron;a reprezentacija je imala zaostatak od 9 poena. Treći period donio je veliki pad u igri na&scaron;eg tima, &scaron;to su Finci znali iskoristiti, </span><span style="font-size:11.0pt">pa se u posljednju četvrtinu u&scaron;lo sa vodstvom Finske od 70:49.<br />
<br />
U posljednjoj četvrtini na&scaron;a reprezentacija dobrom odbranom uspijeva da smanji rezultatski zaostatak na minus 3. Ipak fantastična partija na&scaron;ih reprezentativaca u četvrtom periodu nije bila dovoljna, te su Finci na kraju upisali pobjedu. </span><span style="font-size:11.0pt">Osnovni razlog poraza je &nbsp;veliki broj izgubljenih lopti, čak 21. </span><br />
<br />
<span style="font-size:11.0pt">Na&scaron;u reprezentaciju već u nedjelju očekuje drugo kolo drugog kruga kvalifikacija protiv selekcije Če&scaron;ke u dvorani Skenderije.<br />
<br />
<strong>Finska – Bosna i Hercegovina 85:81 (22:14, 21:20, 27:15, 15:32)</strong><br />
<br />
<strong>Bosna i Hercegovina:</strong> Nurkić 20, Alibegović, Talić, Atić 8, Stipanović, Vrabac 4, Milo&scaron;ević 6, Gegić, Kikanović 14, Musa 15, Hasandić 9, Lazić 5.</span></p>