Druga pobjeda naših juniorki

<p>Ženska U18 reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je i drugu pobjedu na EP B divizije u Sarajevu. Na&scaron;e djevojke večeras su savladale ekipu Portugala rezultatom 65:54.<br /><br />Počelo je lo&scaron;e za na&scaron; tim, koji je nakon prvih 10 minuta gubio sa 20:11. Ipak, do poluvremena su se na&scaron;e ko&scaron;arka&scaron;ice uspjele vratiti u meč, pa se na odmor oti&scaron;lo pri rezultatu 33:33. <br /><br />BiH je u trećoj četvrtini slomila otpor Portugala i rije&scaron;ila tu dionicu sa plus 11 poena u svoju koristi i tu prednost je uspjela sačuvati do kraja meča.<br /><br />Na&scaron; tim su do pobjede vodile sjajna Melisa Brčaninović koja je ostvarila double-double učinak sa 22 poena i 15 skokova, a pratile su je kapiten Milina Mi&scaron;eljić i Sandra Azinović koje su upisale po 13 poena.<br /><br />Izabranice Gorana Loje sutra očekuje treći meč na EP i to od 18.30 časova protiv reprezentacije Islanda.<br /><br /><strong>Portugal – Bosna i Hercegovina&nbsp; 54:65 (20:11, 13:22, 10:21, 11:11)</strong><br /><br /><strong>Bosna i Hercegovina:</strong> Nizamić, Ikanović, Vavan, Starčević 2, Visković 3, Azinović 13, Mi&scaron;eljić 13 (8 skokova), Kri&scaron;to, Heljić, Brčaninović 22 (15 skokova), Zubac 12, Glotić.</p>