Bh. kadeti bez plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva

<p>Mu&scaron;ka U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva B divizije u Bugarskoj. Na&scaron;i kadeti večeras su u odlučujućoj utakmici poraženi od Mađarske rezultatom 79:65 i tako izgubili sve &scaron;anse da se bore za ulazak u A diviziju.<br /><br />Mađarska se od samog početka utakmice pokazala kao izuzetno ozbiljan rival. Ipak, na&scaron;i momci uspjeli su da slome otpor rivala u drugoj četvrtini, kada su stigli do osjetne prednosti. Na poluvrijeme se oti&scaron;lo pri rezultatu 35:25 za na&scaron;e Zmajeve.<br /><br />Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Mađari. Uspjeli su da smanje prednost na&scaron;eg tima, te je posljednja dionica odlučivala o pobjedniku meča i samim tim o ekipi koja će se plasirati među osam najboljih na turniru u Sofiji.<br /><br />Iako su se na&scaron;i dečki borili, posljednja četvrtina je upotpunosti pripala protivniku, koji je držao sve konce igre u svojim rukama i na kraju stigao do zasluženog trijumfa.<br /><br /><strong>MAĐARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA&nbsp; 79:65 (16:18, 09:17, 22:17, 32:13)</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Dedajić 7, Marković 6, Kusturica, Kondić 6, Huseinpa&scaron;ić 8, Ne&scaron;ković 4, Radak 5, Mičić 8, Krupalija 15, Islamović, Kovač 6, Topolović.<br /><br /><em>Foto: www.fiba.com</em></p>