Novosti

Velika pobjeda ženske seniorske reprezentacije!

| Kategorija: Reprezentacija

Ženska košarkaška reprezentacija u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u današnjoj utakmici protiv Islanda ostvarila je uvjerljivu pobjedu rezultatom 97:67.

Početak utakmice je protekao u izjednačenoj igri, te je rezultat nakon prve četvrtine glasio 22:22. U drugoj četvrtini naše košarkašice su su pružile bolju partiju te su na poluvrijeme otišle s prednošću od četiri poena razlike.

BiH je u trećoj četvrtini slomila otpor Islanda i riješila tu dionicu sa plus 18 poena u svoju koristi i tu prednost je uspjela sačuvati do kraja meča.

Naš tim su do pobjede vodile fantastična Marica Gajić koja je ostvarila double-double učinak sa 31 poenom i 16 skokova, i Tamara Kapor sa 15 poena.

BiH-Island 97:67 (22:22, 18:14, 32:14, 25:17)

BiH: Babić 2, Brčaninović 7, N. Delić 2, A. Delić 2, Deura 9, Džebo 10, Džinić 7, Gajić 31, Kalušić 2, Kapor 15, Kizer 2, Vrančić 16.

Naredni susret naša reprezentacija će odigrati u gostima 14. februara protiv selekcije Slovačke.