Objavljeno: 26.07.2017. | Kategorija: Reprezentacija

Kadeti bez plasmana u polufinale na EYOF igrama u Gyoru

Muška U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela da izbori plasman u polufinale EYOF igara u Gyoru. Naši kadeti poraženi su danas od selekcije Hrvatske rezultatom 82:80, u posljednjoj utakmici grupne faze takmičenja.

Iako su naši dečki dobro otvorili meč i imali i prednost nakon prve četvrtine, Hrvati su se brzo vratili u igru. Mladi Zmajevi odigrali su lošu treću dionicu kada su postigli svega devet poena i iako su se u posljednjoj četvrtini borili kao lavovi i smanjili prednost protivnika, nisu uspjeli do konačnog preokreta.

Bh. kadete očekuje borba za plasman od 5-8. mjesta, a prvi meč odigraće u petak protiv selekcije Estonije.

BOSNA I HERCEGOVINA - HRVATSKA 80:82 (29:24, 21:32, 09:16, 21:10)

BOSNA I HERCEGOVINA: Dedajić 3, Marković 4, Kusturica, Kondić 12, Huseinpašić 8, Nešković 4, Zelenika, Radak 26, Mičić 5, Krupalija 6, Islamović, Manojlović 12.

Kadeti danas protiv Irske u posljednjoj utakmici Evropskog prvenstva u Sofiji (VIDEO)

Objavljeno: 19.08.2017.

Muška kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će se od 15.00 časova boriti za 11. mjesto na Evropskom prvenstvu B divizije u Sofiji protiv selekcije Irske.

opširnije

Lazić i Lončar pred utakmicu sa Armenijom: Igraćemo srcem - za novu pobjedu i plasman u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Muška seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine će danas od 18.00 časova odigrati najvažniju, odlučujuću utakmicu za plasman u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

opširnije

Dankinje porazile bh. kadetkinje

Objavljeno: 18.08.2017.

Ženska U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od selekcije Danske rezultatom 77:71, u utakmici drugog kola D grupe Evropskog prvenstva B divizije u Skoplju.