Novosti

Fantastična partija u četvrtom periodu nedovoljna za pobjedu

| Kategorija: Reprezentacija

Muška seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je započela drugi krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Zmajevi su u prvom kolu poraženi od selekcije Finske rezultatom 85:81.

Nakon prvog poluvremena naša reprezentacija je imala zaostatak od 9 poena. Treći period donio je veliki pad u igri našeg tima, što su Finci znali iskoristiti,
pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa vodstvom Finske od 70:49.

U posljednjoj četvrtini naša reprezentacija dobrom odbranom uspijeva da smanji rezultatski zaostatak na minus 3. Ipak fantastična partija naših reprezentativaca u četvrtom periodu nije bila dovoljna, te su Finci na kraju upisali pobjedu.
Osnovni razlog poraza je  veliki broj izgubljenih lopti, čak 21.

Našu reprezentaciju već u nedjelju očekuje drugo kolo drugog kruga kvalifikacija protiv selekcije Češke u dvorani Skenderije.

Finska - Bosna i Hercegovina 85:81 (22:14, 21:20, 27:15, 15:32)

Bosna i Hercegovina: Nurkić 20, Alibegović, Talić, Atić 8, Stipanović, Vrabac 4, Milošević 6, Gegić, Kikanović 14, Musa 15, Hasandić 9, Lazić 5.