Objavljeno: 16.02.2017. | Kategorija: Reprezentacija

Cibona u polufinalu Kupa Hrvatske - Sulejmanović bolji od Halilovića

Košarkaši Cibone plasirali su se u polufinale Kupa "Krešimir Ćosić". U izuzetno zanimljivoj utakmici, Zagrepčani su porazili domaću ekipu Šibenika rezultatom 77:75.

Dvojica bh. reprezentativaca - Miralem Halilović i Emir Sulejmanović imali su zapažen učinak u večerašnjem susretu.

Haliloviću je malo nedostajalo za double-double učinak. Za 30 minuta upisao je 13 poena, sedam skokova, devet asistencija i dvije ukradene lopte, te je bio najbolji pojedinac u redovima Šibenika sa valorizacijom od 22 indexna poena.

Sa druge strane, naš mladi Zmaj, Emir Sulejmanović u igri je proveo 10 minuta i za to vrijeme je zabilježio sedam poena i pet skokova, pa je na kraju imao valorizaciju od 10 indexnih poena.

Cibona će se sutra u polufinalu Kupa Hrvatske sastati sa ekipom Jolly JBS, dok će se Cedevita, našeg reprezentativca Džanana Muse, za prolaz u finale boriti protiv Zadra.

Dobar učinak Vrabca u finalu Kupa "Radivoja Koraća"

Objavljeno: 19.02.2017.

Partizan nije uspio da iznenadi favorizovanu Crvenu Zvezdu u finalu Kupa "Radivoja Koraća". Tim našeg Zmaja Adina Vrabca poražen je večeras u niškom "Čairu" od vječitog rivala rezultatom 74:64, a bh. reprezentativac imao je veoma dobar učinak.

opširnije

Melisa u All star timu NBA kampa Basketball Without Borders

Najbolja bh. juniorka Melisa Brčaninović izabrana je u All star tim NBA Global kampa Basketball Without Borders, koji održan u New Orleansu.

opširnije

Vrabac sa Partizanom u finalu Kupa "Radivoja Koraća"

Beogradski Partizan sinoć je izborio plasman u veliko finale Kupa "Radivoja Koraća". Beograđani su u niškom "Čairu"  savladali ekipu Mega Leksa rezultatom 77:65, u utakmici polufinala, a solidan učinak u pobjedi svog tima imao je i naš Zmaj, Adin Vrabac.