Novosti

Treće kolo Prvenstva BiH za žene: Banovićanke uvjerljive protiv Rudara, Play off-u sarajevski derbi

| Kategorija: Prvenstvo BIH (Ž)

Derbi je ostao derbi samo na papiru. Košarkašice Banovića sinoć su u utakmici trećeg kola uvjerljivo savladale ekipu Rudar Sporta sa 80:56.

Samo u prvoj četvrtini derbi kola je opravdao taj epitet. Igralo se u egalu, da bi u drugoj dionici domaće košarkašice upotpunosti preuzele sve konce igre u svoje ruke i zaustavile gošće iz Ugljevika na svega šest poena.

Početkom drugog poluvremena Rudar je uspio da parira razigranim domaćim košarkašicama, ali ne i da anulira visoku prednost Banovićanki, koje su na kraju zasluženo slavile.

RMU BANOVIĆI - RUDAR SPORT 80:56 (19:20, 27:06, 14:15, 20:15)

RMU BANOVIĆI: Demirović 23, D. Ikanović 11, Musić 15, Rahmanović 9, Ristić 10, Alagić 5, Hasanbegović, A. Ikanović, Kapić, Karić, Vujačić 7.

RUDAR SPORT: Čorović 5, Filipović 19, Ilić 6, Radovanović 6, Glotić 10, Bučuk 8, Gadžić, Glišić, Kokoruš, Todorović, Simić, Paunović 2.

Za poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva ne znaju ni aktuelne prvakinje naše zemlje, košarkašice Play off-a, koje su sinoć u gradskom derbiju savladale Željezničar sa 80:49.

Izabranice Gorana Loje od početka utakmice su nametnule svoj tempo igre. Razlika u kvalitetu je bilo vidna, ali su se mlade košarkašice Željezničara trudile da dostojno pariraju favorizovanom protivniku u prvom poluvremenu. U drugom dijelu utakmice domaće su ipak posustale, te je Play off rutinski upisao nove bodove.

ŽELJEZNIČAR - PLAY OFF ULTRA  49:80 (19:26, 14:18, 08:14, 08:22)

ŽELJEZNIČAR: Tekać 1, Z.Alispahić 17, N.Alispahić 9, Bajrović 12, A.ALispahić 10, Porović, Delić, Lisica, Selimović, Kikanović, Peljto, Šljivo.

PLAY OFF ULTRA: Kovačević 13, Starčević 9, Azinović 15, Marković 14, Džebo 16, Čeremidžić, Perić 3, Ćato 7, Kulenović, Babić 3, Pašić, Smajić.

Uvjerljiv trijumf sinoć su upisale i košarkašice Orlova, koje su na gostovanju savladale Brčanku rezultatom 97:55. Banjalučanke su od starta utakmice nametnule svoj tempo igre, kontrolisale meč od prvog do posljednjeg minuta, pa je uzbuđenje izostalo.

BRČANKA - ORLOVI 55:97 (15:25, 09:16, 19:28, 12:28)

BRČANKA: Kurtalić, Halilović, Lević 19, Livadić 13, Mihmić 8, Avdić 2, Pomaković, Bužanin 9, Kajtaz 2, ROkvić, Đoja, Hasikić.

ORLOVI: Čađo 8, Vavan 7, Zeljković 21, Šobot 32, Orašanin 12, Vasilić 4, SImić, Babić, Domuzin 13, Popović.

U trećem kolu slavile su i košarkašice Livna, koje su u Bugojnu savladale istoimenu ekipu sa 70:55 (18:14, 09:11, 21:17, 22:13).

Još u petak, Jedinstvo je u najzanimljivijoj utakmici ovog kola nakon produžetka savladalo ekipu Slobode iz Novog Grada rezultatom 64:61.

Iako su gošće bolje ušle u meč, Tuzlanke su već od druge četvrtine zaigrale dosta bolje, uspjele da anuliraju vođstvo protivnika i na kraju stignu do produžetka. U produžetku su izabranice Mirze Oštrakovića bile bilje upravo za taj jedan koš i na kraju je uslijedilo veliko slavlje domaćih.

JEDINSTVO BHT - SLOBODA 64:61 (09:17, 18:14, 16:09, 12:13, 09:06)

JEDINSTVO BHT: Ahmetbegović 25, Jusupović 4, Milošević 9, Nurkić 6, Ruščuklić 16, Dedić, Feukić, Grebović, Hadžiefendić 4, Jurčenko, Latifagić, Razić.

SLOBODA: Kondić 16, Duratović, Marjanović 18, Marčeta 9, Krakić 12, A.Trbulin, Kladar 4, N.Trbulin, Dakić, Grujić, Kostandinović, Rešanović.

U ovom kolu slobodna je ekipa Mladog Krajišnika.