Novosti

Play off na korak do odbrane titule

| Kategorija: Prvenstvo BIH (Ž)

Košarkašice Play off-a na korak su do odbrane titule prvaka Bosne i Hercegovine. Izabranice Gorana Loje slavile su večeras u Zenici rezultatom 62:61 i tako povele sa 2:0 u finalnoj seriji play off-a Prvenstva BiH za žene.

Kao što se i pretpostavljalo, Čelik se pokazao kao tvrd orah. Domaće košarkašice dobro su ušle u meč i nakon prve četvrtine imale su prednost od sedam poena razlike. Iskusne gošće su do kraja poluvremena uspjele da anuliraju vođstvo Zeničanki, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 28:28.

Drugo poluvrijeme igralo se u egalu, a pobjednik meča odlučivao se u posljednjim sekundama meča. Čelik je imao prednost na devet sekundi prije kraja (61:59) i kada su svi mislili da će domaće izjednačiti u finalnoj seriji, sjajna Nikolina Džebo pogađa za tri poena i dovodi svoj tim do nove pobjede.

Dvije sekunde prije kraja, Zeničanke su imale priliku da sa linije slobodnih bacanja izbore produžatak, ali je ruka zadrhtala domaćim košarkašicama, te je uslijedilo veliko slavlje gošći.

Najbolje u redovima sarajevskog tima bile su Nikolina Džebo i kapiten Anđela Delić koje su upisale po 18 poena, dok su kod Čelika bolje od ostalih bile Sara Heljić sa 16, te Aldijana Iriskić sa 15 postignutih poena.

Treći meč finala play off-a odigraće se u Sarajevu, a pehar će prigrliti ekipa koja prva dođe do tri pobjede.