Objavljeno: 17.05.2017. | Kategorija: Prvenstvo BIH (Ž)

Nastavlja se borba za prvaka BiH - drugi finalni meč večeras u Zenici

Borba za prvaka Bosne i Hercegovine nastavlja se večeras u Zenici, gdje je na programu drugi meč finala Prvenstva BiH za žene između domaće ekipe Čelika i Play off-a.

Sarajevski tim je u subotu napravio prvi korak ka odbrani titule. Izabranice Gorana Loje u Skenderiji su slavile nad Zeničankama sa 71:51, a priliku za revanš Čelik ima već večeras.

Mladi tim Slobodana Kecmana ove sezone je pokazao da može dostojno parirati favorizovanim rivalima. Iako su Banovići važili za favorita u polufinalnoj seriji, Čelik je dvokorakom uspio da se domogne finala. Zeničanke su i jedina ekipa koja je nanijela poraz aktuelnim prvakinjama BiH ove sezone, a još je u svježem sjećanju odlična partija koju su pružile u finalu Kupa BiH u Sarajevu.

Play off najavljuje da želi duplu krunu ove godine, ali je sigurno da Čelik neće dopustiti Sarajkama da lako dođu do svog cilja.

Da li će im donekle osujetiti plan, vidjećemo već večeras od 17.00 časova, kada je na programu druga utakmica finala play off-a u Zenici.

Košarkašice Play off-a prvakinje Bosne i Hercegovine

Objavljeno: 20.05.2017.

Košarkašice Play offa-a su nove-stare prvakinje Bosne i Hercegovine. Sarajke su večeras savladale ekipu Čelika sa 78:57 i sa 3:0 u finalnoj seriji osvojile trofej namijenjen šampionu naše zemlje.

opširnije

U Skenderiji treća finalna utakmica Prvenstva BiH za žene - hoće li Play off već sutra odbraniti titulu?

Objavljeno: 19.05.2017.

Finalna serija Prvenstva BiH za žene mogla bi biti završena već sutra. Aktuelne prvakinje BiH, košarkašice Play off-a od 18.00 časova će ugostiti ekipu Čelika, u trećoj utakmici finala play off-a.

opširnije

Play off na korak do odbrane titule

Objavljeno: 17.05.2017.

Košarkašice Play off-a na korak su do odbrane titule prvaka Bosne i Hercegovine. Izabranice Gorana Loje slavile su večeras u Zenici rezultatom 62:61 i tako povele sa 2:0 u finalnoj seriji play off-a Prvenstva BiH za žene.