Novosti

Četvrto kolo Prvenstva BiH za muškarce: Sloboda u derbiju bolja od Širokog, prve pobjede Studenta i Mladosti

| Kategorija: Prvenstvo BIH (M)

Košarkaši Slobode i nakon četiri odigrana kola ne znaju za poraz. Tuzlaci su u derbiju četvrtog kola Prvenstva BiH za muškarce savladali do sinoć nepobjedivu ekipu Širokog sa uvjerljivih 94:73.

Već na samom početku utakmice izabranici Velimira Gašića dali su protivniku do znanja da neće lako do bodova u Mejdanu. Odigrali su odličnu prvu četvrtinu, u kojoj su stigli do dvocifrene prednosti. Širokobriježani su do kraja utakmice pokušavali da iznenade protivnika, ali Sloboda je sinoć znala šta hoće i na kraju zasluženo stigla do trećeg trijumfa.

SLOBODA - ŠIROKI BRIJEG  94:73 (28:18, 18:14, 25:22, 23:19)

SLOBODA: Ahmedović, Hasandić 25, Muratović 10, Petrović, Rikalo 31, Čampara 12, Čerkezović 2, Jakupović, Lasetović 2, Latifagić, Lužaić 5, Silađi 7.

ŠIROKI: Naletilić 18, Lončar, Zubac 4, Karačić 6, M. Drežnjak 9, Soldo, Planinić, Mikulić 10, Čolak 3, Čović, D. Drežnjak 23, Batinić.

Prvu pobjedu ove sezone sinoć su upisali košarkaši Mladosti, koji su u Mrkonjić Gradu savladali ekipu Radnika sa 81:57.

Domaći su pobjedu praktično osigurali u prvoj četvrtini, koju je tim iz Bijeljine odigrao izuzetno loše i u kojoj je zabilježio samo osam poena.

Do kraja utakmice vodila se uglavnom izjednačena borba na terenu, ali je Mladost ipak držala sve konce igre u svojim rukama i zasluženo upisala prve bodove.

MLADOST - RADNIK BN BASKET  81:57 (24:08, 22:20, 20:14, 15:15)

MLADOST: Dumić 6, Mijović 23, Milanović 5, Knežević 17, Aleksić 12, Srdić, Radivojević 18, Jotić, Janjetović, Ljuboja, Torbica, Majić.

RADNIK BN BASKET: Šarić 9, Milošević 4, Kokoruš 9, Jovanović 11, Pavlović 18, Popadić, Boljkovac, Tejić, Kaluđerović, Tomić 4, Milošev 2.

Po prvi put ove sezone sinoć su se radovali i košarkaši Studenta, koji su u Hadžićima savladali domaći Bošnjak rezultatom 80:71.

Možda i najzanimljiviji meč četvrtog kola, u kojem su, nakon egal prve četvrtine, Mostarci u drugoj dionici polako krenuli da preuzimaju stvari u svoje ruke. Stigli su do osjetljive prednosti, koju su i uvećali u trećoj četvrtini. Bošnjak je zaigrao nešto bolje u posljednjem periodu, ali to nije bilo dovoljno za konačan preokret.

BOŠNJAK - STUDENT  71:80 (20:20, 12:19, 19:25, 20:16)

BOŠNJAK: Damjanović 4, Brajković 6, Dovadžija 9, Lulić, Mujić 20, Sarajlić, Fejzić, Charles, Ahmetbašić 17, Dragolj 3, Rešidović, TUnović 12.

STUDENT: Ross 21, Širić 5, D. Marković 4, Gudić 13, M. Marković 23, Manjgo, Cvitanović, Mikulić 6, Prskalo, Kovač, Dubelj, Jurković 8.

Danas je od 19.00 časova u Vogošći na programu četvrti meč ovog kola između domaćina Vogošće i Kaknja, dok je u dogovoru klubova utakmica Bosna Royal - Spars Ziraat Banka pomjerena za 12. novembar.

U ovom kolu slobodna je ekipa Zrinjskog.