Objavljeno: 17.05.2017. | Kategorija: Prvenstvo BIH (M)

Bosna izjednačila u finalnoj seriji - majstorica u Laktašima odlučuje o novom prvaku BiH

Košarkaši Bosne savladali su sinoć Igokeu rezultatom 90:81 i izjednačili na 2:2 u finalnoj seriji play off-a Prvenstva BiH. Aleksandrovčani su tako propustili prvu meč loptu za odbranu šampionske titule, pa će o novom prvaku naše zemlje odlučivati majstorica u Laktašima.

Gosti su dobro otvorili meč, u prvoj četvrtini uglavnom su imali prednost na svojoj strani. Studenti su se probudili u drugoj dionici, da bi početkom drugog poluvremena potpuno nadigrali protivnika i preokrenuli utakmicu u svoju korist.

Igokea se vratila u igru u posljednjoj četvrtini, međutim, to nije bilo dovoljno da sinoć prigrle šampionski pehar. Izabranici Dušana Gvozdića igrali su borbeno, ginuli za svaku loptu, a u svojim redovima su imali sjajnog Maksima Šturanovića, koji je sa 27 poena i 11 skokova bio i najzaslužniji za veliko slavlje domaćih.

Dvocifren kod Bosne bio je i Goran Ikonić sa 15 poena, dok su u redovima Igokee najefikasniji bili James Robbinson sa 22 i Vuk Radivojević sa 17 postignutih poena.

Obavljeno izvlačenje takmičarskih brojeva Prvenstva BiH za muškarce sezona 2017/2018

Objavljeno: 18.09.2017.

U prostorijama KS BiH danas je održan sastanak predstavnika klubova učesnika Prvenstva BiH za muškarce sezona 2017/2018 sa komesarom za takmičenje gospodinom Almirom Akšamijom.

opširnije

Novi prvak Bosne i Hercegovine je - Igokea

Objavljeno: 20.05.2017.

Igokea je odbranila titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Aleksandrovčani su večeras u Laktašima savladali Bosnu rezultatom 96:72 i sa 3:2 u finalnoj seriji osvojili šampionsku titulu.

opširnije

Pehar čeka na novog prvaka - Bosna ili Igokea?

Objavljeno: 19.05.2017.

Igokea ili Bosna? Koja od ove dvije ekipe će prigrliti šampionski pehar saznaćemo sutra veče, kada je na programu peta, odlučujuća utakmica finala play off-a Prvenstva BiH za muškarce.