Objavljeno: 03.01.2017. | Kategorija: Međunarodna takmičenja

Šampioni BiH slavili u Ljubljani

Košarkaši Igokee nastavljaju sa pobjedama u regionalnoj ligi. Aleksandrovčani su sinoć u Ljubljani u uzbudljivoj završnici savladali Olimpiju rezultatom 81:80 u utakmici 16. kola ABA lige.

Bio je to uzbudljiv meč, koji su bolje otvorili Slovenci. Nakon 10 minuta igre imali su prednost od čak 17 poena - 33:16, ali prvaci BiH nisu se predavali. Već od druge četvrtine, izabranici Dragana Bajića preuzeli su stvari u svoje ruke. Prednost domaćih se topila, da bi u uzbudljivoj završnici Igokea zasluženo stigla do novog, drugog uzastopnog trijumfa u ABA ligi.

Nakon 16 odigranih kola, Aleksandrovčani zauzimaju šestu poziciju na tabeli sa skorom od devet pobjeda i sedam poraza, a u narednom kolu odmjeriće snage sa ekipom FMP na domaćem terenu.

OLIMPIJA - IGOKEA  80:81 (33:16, 15:27, 16:29, 16:18)

IGOKEA: Pašajlić 7, Mićović 17, Šibalić 6, Robinson 6, Pešaković 9, Milošević 3m, Albijanić 11, Radivojević 9, Mahković 9, Fortenberry 2, Rikić 2.

Bugarke nadjačale Play off u Skenderiji

Objavljeno: 18.01.2017.

Aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine, košarkašice Play off-a pretrpjele su prvi poraz u Ligi 8 regionalne WABA lige. Izabranice Gorana Loje poražene su večeras u Skenderiji od  ekipe Montane rezultatom 96:87.

opširnije

Drugi uzastopni poraz Igokee u ABA ligi

Objavljeno: 15.01.2017.

Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine, košarkaši Igokee poraženi su sinoć u Podgorici od ekipe Budućnosti rezultatom 75:60 u utakmici 18. kola regionalne ABA lige.

opširnije

Prvakinje Bosne i Hercegovine sigurne protiv Kraljeva

Objavljeno: 12.01.2017.

Košarkašice Play off-a pobjedom su okončale prvu fazu takmičenja u WABA ligi. Prvakinje Bosne i Hercegovine sinoć su savladale ekipu Kraljeva rezultatom 88:71 i tako potvrdile već ranije izboren plasman u Ligu 8.