Objavljeno: 03.01.2017. | Kategorija: Međunarodna takmičenja

Šampioni BiH slavili u Ljubljani

Košarkaši Igokee nastavljaju sa pobjedama u regionalnoj ligi. Aleksandrovčani su sinoć u Ljubljani u uzbudljivoj završnici savladali Olimpiju rezultatom 81:80 u utakmici 16. kola ABA lige.

Bio je to uzbudljiv meč, koji su bolje otvorili Slovenci. Nakon 10 minuta igre imali su prednost od čak 17 poena - 33:16, ali prvaci BiH nisu se predavali. Već od druge četvrtine, izabranici Dragana Bajića preuzeli su stvari u svoje ruke. Prednost domaćih se topila, da bi u uzbudljivoj završnici Igokea zasluženo stigla do novog, drugog uzastopnog trijumfa u ABA ligi.

Nakon 16 odigranih kola, Aleksandrovčani zauzimaju šestu poziciju na tabeli sa skorom od devet pobjeda i sedam poraza, a u narednom kolu odmjeriće snage sa ekipom FMP na domaćem terenu.

OLIMPIJA - IGOKEA  80:81 (33:16, 15:27, 16:29, 16:18)

IGOKEA: Pašajlić 7, Mićović 17, Šibalić 6, Robinson 6, Pešaković 9, Milošević 3m, Albijanić 11, Radivojević 9, Mahković 9, Fortenberry 2, Rikić 2.

Počinju kvalifikacija za Drugu ABA ligu

Objavljeno: 15.09.2017.

U Laktašima će danas početi prvi krug kvalifikacija za Drugu ABA ligu, na kome će učestvovati tri kluba iz Bosne i Hercegovine - tuzlanska Sloboda, Mladost iz Mrkonjić Grada i ekipa Širokog.

opširnije

Bosna i Zrinjski sigurni učesnici Druge ABA lige

Objavljeno: 24.07.2017.

Bosna i Hercegovina naredne sezone imaće dva sigurna učesnika u Drugoj ABA ligi. Rukovodstvo regionalnog takmičenja danas je u Beogradu odlučilo da sarajevska Bosna i mostarski Zrinjski nastupaju u drugom rangu ovog takmičenja.

opširnije

Crvena Zvezda osvojila ABA ligu (VIDEO)

Objavljeno: 13.04.2017.

Crvena Zvezda je novi stari prvak ABA lige. Beograđani su do nove titule došli savladavši Cedevitu sa 3:0 u finalnoj seriji play off-a regionalnog takmičenja.