Novosti

Prva pobjeda Play off-a ove sezone

| Kategorija: Međunarodna takmičenja

Prvakinje Bosne i Hercegovine upisale su sinoć prvu pobjedu ove sezone. Košarkašice Play off-a savladale su ekipu Istanbula rezultatom 80:69, u utakmici trećeg kola regionalne WABA lige.

Već na početku susreta, izabranice Gorana Loje dale su protivniku do znanja da bodove žele ostaviti u Sarajevu. Zaigrale su domaće agresivno, i nakon prve četvrtine imale plus osam u svoju korist.

Nakon egal druge dionice, Play off je treću četvrtinu otvorio odlično i došao do, na kraju se ispostavilo, nedostižne prednosti za gošće iz Turske.

U narednom, četvrtom kolu WABA lige aktuelne prvakinje BiH gostuju u Bugarskoj ekipi Beroe.

PLAY OFF - ISTANBUL 80:69 (19:11, 17:16, 27:16, 17:26)

PLAY OFF: Džebo 21, Ćato 3, Marković 12, Azinović 10, Starčević 6, Babić, Perić 6, Kulenović, Isović, Pašić, Kovačević 22, Smajić.