Objavljeno: 10.03.2017. | Kategorija: Međunarodna takmičenja

Poraz Play off-a za kraj WABA Superlige

Košarkašice Play off-a porazom su se oprostile od takmičenja u WABA Superligi. Bolje od izabranica Gorana Loje sinoć su bile aktuelne prvakinje regionalnog takmičenja, košarkašice podgoričke Budućnosti, koje su slavile u Skenderiji rezultatom 98:93.

Sarajevski tim dobro je ušao u meč, iako je naspram sebe imao favorizovanog protivnika. Držao se Play off čitavo prvo poluvrijeme, da bi gošće iz Podgorice utakmicu prelomile u trećoj četvrtini kada su prešle vođstvo, koje su sačuvale do kraja meča.

Treba istaći odličnu partiju kapitena Anđele Delić, koja je zabilježila double-double učinak. Bh. reprezentativka upisala je 33 poena, uz deset skokova, šest asistencija i jednu ukradenu loptu, pa je utakmicu završila sa valorizacijom od 29 indexnih poena.

Vrlo dobru partiju pružila je i bivša članica Play off-a, sada igračica Budućnosti Nikolina Babić, koja je upisala osam poena, četiri skoka, četiri asistencije i tri ukradene lopte, te je na kraju imala valorizaciju od 12 indexnih poena.

PLAY OFF ULTRA - BUDUĆNOST BEMAX 93:98 (28:21, 26:26, 17:27, 22:24)

PLAY OFF ULTRA: Čorda 10, Pašić, Azinović, N. Delić 15, Ceazer 16, Isović, Starčević, Marković 7, A. Delić 33, Čeremidžić, Ćato, Džebo 12.

Nikolina Delić MVP WABA Superlige, Anđela najkorisnija igračica osmog kola

Objavljeno: 16.03.2017.

Reprezentativka Bosne i Hercegovina i članica sarajevskog Play off-a, Nikolina Delić je najkorisnija igračica WABA Superlige.

opširnije

Slavlje Igokee - Partizan pao u Aleksandrovcu

Objavljeno: 11.03.2017.

Košarkaši Igokee pobjedom su se oprostili od ovogodišnjeg nastupa u regionalnoj ligi. Aleksandrovčani su večeras na domaćem terenu savladali ekipu Partizana rezultatom 70:64, u posljednjem kolu regularnog dijela ABA lige.