Objavljeno: 04.03.2017. | Kategorija: Međunarodna takmičenja

Igokea zaustavljena u Baru

Prvak BiH zaustavljen je večeras u Baru. Nakon dvije uzastopne pobjede u regionalnoj ABA ligi, košarkaši Igokee pretrpjeli su poraz od ekipe Mornara rezultatom 83:76.

Aleksandrovčani su meč pratkično izgubili u prvoj četvrtini, kada su dozvolili domaćinima da stignu do velikih plus 17.

Iako su izabranici Dragana Bajića u drugom poluvremenu zaigrali dosta bolje i bili čak i bolji rival na terenu, nisu uspjeli da anuliraju prednost Mornara, koji je na kraju stigao do novih bodova.

U narednom, 26. kolu ABA lige, Igokea će u Aleksandrovcu ugostiti ekipu Partizana.

MORNAR - IGOKEA 83:76 (30:13, 24:19, 14:22, 15:22)

IGOKEA: Pašajlić 7, Mićović 15, Šibalić 18, Robinson 6, Pešaković, Milošević, Albijanić 10, Radivojević 5, Mahković 5, Rikić 10.

Bosna i Zrinjski sigurni učesnici Druge ABA lige

Objavljeno: 24.07.2017.

Bosna i Hercegovina naredne sezone imaće dva sigurna učesnika u Drugoj ABA ligi. Rukovodstvo regionalnog takmičenja danas je u Beogradu odlučilo da sarajevska Bosna i mostarski Zrinjski nastupaju u drugom rangu ovog takmičenja.

opširnije

Crvena Zvezda osvojila ABA ligu (VIDEO)

Objavljeno: 13.04.2017.

Crvena Zvezda je novi stari prvak ABA lige. Beograđani su do nove titule došli savladavši Cedevitu sa 3:0 u finalnoj seriji play off-a regionalnog takmičenja.

opširnije

Crvena Zvezda i Cedevita u finalu ABA lige

Objavljeno: 05.04.2017.

Pobjedom nad Budućnosti sa 82:59, košarkaši Crvene Zvezde sinoć su izborili plasman u finale regionalne ABA lige.