Objavljeno: 09.10.2017. | Kategorija: Međunarodna takmičenja

Igokea slavila u Zagrebu

Košarkaši Igokee zabilježili su drugu pobjedu u ABA ligi. U utakmici trećeg kola regionalnog takmičenja, aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine priredili su izneđenje, savladavši favorizovanu ekipu Cedevite rezultatom 84:79.

Od samog početka susreta izabranici Dragana Bajića stavili su protivniku do znanja da su u Zagreb došli po bodove. Zaigrali su Aleksandrovčani agresivno od prvog minuta i nakon prve četvrtine imali plus pet u svoju korist.

Domaći su nastavku anulirali prednost Igokee, pa se sve do posljednjeg minuta igralo u egalu. U presudnim trenucima, Aleksandrovčani su uspjeli da slome otpor protivnika i upišu nova dva boda.

Cedeviti nije pomogla ni dobra partija bh. reprezentativca Andrije Stipanovića, koji je ubacio 12 poena, upisao dva skoka i četiri asistencije, pa je na kraju imao valorizaciju od 11 indexnih poena.

Zapaženu rolu imao je i Džanan Musa, sa osam poena, pet skokova i dvije asistencije.

U narednom, četvrtom kolu, Igokea narednog ponedjeljka dočekuje ekipu MZT Skoplja.

CEDEVITA - IGOKEA  79:84 (23:28, 20:16, 21:20, 15:20)

IGOKEA: Ponjavić, Wright 22, Gajić, Glogovac, Nikolić, Washington 5, Milošević 12, Jevtović 10, Radivojević 16, Ljubičić 15, Šibalić 2, Rikić 2.

Bodovi ostali u Mostaru - Zrinjski bolji od Bosne

Objavljeno: 17.10.2017.

Košarkaši Zrinjskog zabilježili su večeras prvu pobjedu u Drugoj ABA ligi. Mostarski tim je na domaćem terenu savladao sarajevsku Bosnu rezultatom 76:70, u utakmici drugog kola regionalnog takmičenja.

opširnije

MZT slavio u Laktašima

Košarkaši Igokee poraženi su sinoć u Laktašima od MZT SKoplja rezultatom 108:99, u utakmici četvrtog kola regionalne ABA lige.