Objavljeno: 02.10.2017. | Kategorija: Međunarodna takmičenja

Igokea poklekla u horor završnici

Malo je nedostajalo da košarkaši Igokee pobjedom otvore sezonu u ABA ligi. Aktuelni prvak BiH poražen je večeras od Olimpije nakon produžetka sa 95:93 u utakmici prvog kola regionalnog takmičenja.

Zanimljiva utakmica u kojoj su obje ekipe imale periode odlične igre. Prva četvrtina pripala je domaćinu, dok je Igokea bila uvjerljivija u drugoj dionici, kada je anulirala prednost Ljubljančana.

Rezultatska klackalica nastavila se i u drugom poluvremenu, da bi Olimpija u posljednjim sekundama produžetka uspjela da dođe do prvih bodova.

Naredni meč Igokea će odigrati u četvrtak u Laktašima protiv ekipe Budućnosti.

OLIMPIJA - IGOKEA 95:93 (21:13, 18:22, 23:18, 21:30, 12:10)

IGOKEA: Ponjavić, Gajić 6, Glogovac 2, Nikolić, Washington 35, Milošević 19, Jevtović 4, Radivojević 8, Ljubičić 4, Šibalić 8, Vuković, Rikić 7.

Bodovi ostali u Mostaru - Zrinjski bolji od Bosne

Objavljeno: 17.10.2017.

Košarkaši Zrinjskog zabilježili su večeras prvu pobjedu u Drugoj ABA ligi. Mostarski tim je na domaćem terenu savladao sarajevsku Bosnu rezultatom 76:70, u utakmici drugog kola regionalnog takmičenja.

opširnije

MZT slavio u Laktašima

Košarkaši Igokee poraženi su sinoć u Laktašima od MZT SKoplja rezultatom 108:99, u utakmici četvrtog kola regionalne ABA lige.