Novosti

Bosna startovala porazom u Drugoj ABA ligi

| Kategorija: Međunarodna takmičenja

Košarkaši Bosne porazom su otvorili premijernu sezonu Druge ABA lige. Sarajevski tim sinoć je u utakmici prvog kola poražen na domaćem terenu od ekipe Vršca rezultatom 84:77.

Gosti su već u prvoj četvrtini nametnuli svoj tempo igre i stigli do prednosti. Damjanovićevi izabranici probudili su se u drugoj dionici, međutim Vrščani sjajno otvaraju drugo poluvrijeme i odlaze na plus 13.

U posljednjoj, odlučujućoj četvrtini, domaći su odigrali dosta bolje i smanjili prednost protivnika. U nekoliko navrata, Bosna je imala odličnu priliku da potpuno preokrene utakmicu u svoju korist, ali su gosti u presudnim momentima odigrali mirno i staloženo i upisali prva dva boda.

U narednom kolu Druge ABA lige, viceprvaci BiH će gostovati u Mostaru ekipi Zrinjskog.

BOSNA ROYAL - VRŠAC  77:84 (18:24, 21:18, 17:27, 21:15)

BOSNA ROYAL: Walker 18, Pašajlić 11, Ikonić 6, Knežević 23, Bradford, Rešidović 2, Ćurevac, Blair 4, Đelmo, Radukić 4, Šturanović 9, Durak.