Objavljeno: 12.05.2017. | Kategorija: Liga mladih

Kadetkinje Željezničara bolje od Konjica

Kadetkinje Željezničara savladale su sinoć ekipu Konjica rezultatom 76:71 u prvoj utakmici devetog kola Lige mladih.

Interesantan meč, koji je u svakom pogledu opravdao očekivanja sarajevske publike. Prvo poluvrijeme igralo se u egalu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali ni jedna nije uspjela da stvori osjetniju prednost.

Domaće košarkašice sjajno su otvorile treću dionicu, napravile seriju od 10:0 i praktično već u tom periodu riješile pitanje pobjednika. Gošće iz Konjica bile su nešto bolje u posljednjoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno da ponesu bodove iz Sarajeva.

Željezničar je do pobjede vodila sjajna Iman Peljto koja je ubacila 29 poena i upisala 14 skokova, dok je Emina Selimović zabilježila 16 poena.

Bolje od ostalih kod Konjica su bile Azra Nikšić sa 19 poena i 13 skokova, te Almedina Ahmić koja je ubacila 18 poena i zabilježila 13 skokova.

Slavlje kadetkinja Željezničara nakon pobjede nad Konjicom

Pregled 11. kola Lige mladih

Objavljeno: 29.05.2017.

Juniori Igokee i nakon ovog vikenda su jedina neporažena ekipa u Ligi mladih. Aleksandrovčani su u utakmici 11. kola opravdali ulogu favorita i u Zenici savladali vršnjake Čelika.

opširnije

Najava 11. kola Lige mladih

Objavljeno: 26.05.2017.

Juniorke Čelika slavile su večeras u Banja Luci. Zeničanke su u zaostaloj utakmici osmog kola porazile domaću ekipu Orlova rezultatom 75:59.

opširnije

Budućnost slavila u Sarajevu, Trebinjke sigurne protiv Posušja

Objavljeno: 25.05.2017.

Juniori Koša zabilježili su novu pobjedu u Ligi mladih. Sarajevski tim danas je u odloženoj utakmici trećeg kola savladao ekipu Zvornik Basketa rezultatom 81:65.