Objavljeno: 12.05.2017. | Kategorija: Liga mladih

Kadetkinje Željezničara bolje od Konjica

Kadetkinje Željezničara savladale su sinoć ekipu Konjica rezultatom 76:71 u prvoj utakmici devetog kola Lige mladih.

Interesantan meč, koji je u svakom pogledu opravdao očekivanja sarajevske publike. Prvo poluvrijeme igralo se u egalu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali ni jedna nije uspjela da stvori osjetniju prednost.

Domaće košarkašice sjajno su otvorile treću dionicu, napravile seriju od 10:0 i praktično već u tom periodu riješile pitanje pobjednika. Gošće iz Konjica bile su nešto bolje u posljednjoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno da ponesu bodove iz Sarajeva.

Željezničar je do pobjede vodila sjajna Iman Peljto koja je ubacila 29 poena i upisala 14 skokova, dok je Emina Selimović zabilježila 16 poena.

Bolje od ostalih kod Konjica su bile Azra Nikšić sa 19 poena i 13 skokova, te Almedina Ahmić koja je ubacila 18 poena i zabilježila 13 skokova.

Slavlje kadetkinja Željezničara nakon pobjede nad Konjicom

Završen finalni turnir Lige mladih

Objavljeno: 24.06.2017.

Dodjelom nagrada danas je zvanično završen finalni turnir Lige mladih. Dobili smo nove prvake Bosne i Hercegovine u pet kategorija, a sve utakmice na završnom turniru ukazale su na svijetlu budućnost bh. košarke.

opširnije

Raspored i satnica finalnih mečeva Lige mladih

Objavljeno: 23.06.2017.

Utakmicom između kadeta Sparsa i Budućnosti završen je prvi takmičarski dan finalnog turnira Lige mladih.

opširnije

Kadeti Sparsa u finalu Lige mladih

Kadeti OKK Spars Ziraat bank izborili su finale državnog prvenstva. Sarajevski tim večeras je u posljednjoj polufinalnoj utakmici završnog turnira Lige mladih savladao ekipu Budućnosti sa 77:63.