Objavljeno: 23.06.2017. | Kategorija: Liga mladih

Kadeti Sparsa u finalu Lige mladih

Kadeti OKK Spars Ziraat bank izborili su finale državnog prvenstva. Sarajevski tim večeras je u posljednjoj polufinalnoj utakmici završnog turnira Lige mladih savladao ekipu Budućnosti sa 77:63.

Iako je tim iz Bijeljine odlično otvorio meč i u određenom periodu imao i prednost na svojoj strani, domaći su odigrali sjajnu treću dionicu, u kojoj su i riješili pitanje pobjednika.

Najzaslužniji za trijumf Sparsa bio je Deni Radak koji je ubacio 21 poen i zabilježio 17 skokova, dok je bolji od ostalih u Budućnosti bio Mirza Kusturica sa 21 postignutim poenom.

Za naslov najbolje kadetske muške ekipe u Bosni i Hercegovini Sarajlije će se sutra boriti protiv banjalučkog Rookye.

Završen finalni turnir Lige mladih

Objavljeno: 24.06.2017.

Dodjelom nagrada danas je zvanično završen finalni turnir Lige mladih. Dobili smo nove prvake Bosne i Hercegovine u pet kategorija, a sve utakmice na završnom turniru ukazale su na svijetlu budućnost bh. košarke.

opširnije

Raspored i satnica finalnih mečeva Lige mladih

Objavljeno: 23.06.2017.

Utakmicom između kadeta Sparsa i Budućnosti završen je prvi takmičarski dan finalnog turnira Lige mladih.