Novosti

Juniori Koša slavili u Jablanici, prvi poraz Jedinstva u Ligi mladih

| Kategorija: Liga mladih

Juniori Koša zabilježili su juče treću uzastopnu pobjedu u Ligi mladih. Sarajevski tim slavio je nad Turbinom u Jablanici sa 71:59, u prvoj utakmici devetog kola.

Gosti su dobro ušli u meč i već nakon prvog poluvremena imali dvocifrenu prednost. Mladi košarkaši Turbine pokušali su u drugom poluvremenu promijeniti tok utakmice i doći do eventualnog preokreta, međutim Koš je znao kako sačuvati prednost i mirno priveo susret kraju.

Najbolju u pobjedničkom timu bio je mladi bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš koji je zabilježio 26, dok je Vedran Mirković ubacio 14 poena.

Kod Turbine se istakao Enis Zukić sa 24 postignuta poena.

Juniori Koša na putu iz Jablanice u Sarajevo

Juniorke Jedinstva sinoć su pretrpjele prvi poraz u Ligi mladih. Mladi Krajišnik je porazio Tuzlanke sa 83:70, u utakmici devetog kola Lige mladih.

Banjalučanke su do trijumfa došle zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremnu, kada su anulirale prednost domaćih i potpuno preokrenule utakmicu u svoju korist.

Dragana Zubac je sa 29 poena bila najbolja u pobjedničkom timu, a pratila je odlična Anđela Gligić sa 20 postignutih poena.

Sjajnu partiju za Jedinstvo pružila je Melisa Brčaninović koja je zabilježila 35, dok je Naida Glotić upisala 16 poena.

Ekipa Mladog Krajišnika pred utakmicu u Tuzli

Zaostali meč četvrtog kola Lige mladih juče su odigrali pioniri Lionsa i Budućnosti. Slavili su najmlađi košarkaši iz Bijeljine rezultatom 64:56, koji su bili bolji većim dijelom meča i zasluženo upisali nove bodove.

Meč u Tuzli obilježila je odlična partija mladog košarkaša Budućnosti Nikole Radovanovića, koji je ubacio 43 poena i zabilježio 13 skokova.

Najefikasniji u redovima Lionsa bili su Tarik Islamović sa 14 i Vedad Jašarević sa 13 poena.